Studio Sol - biuro architektoniczne

Jak pracujemy? Studio Sol Pracownia Projektowa

Kluczem do stworzenia projektu spełniającego oczekiwania Klienta jest rozmowa. Dlatego w naszej pracowni w pierwszej kolejności proponujemy spotkanie, podczas którego rozmawiamy o projektowych życzeniach, marzeniach i gustach. Dopiero na podstawie tych rozmów opracowujemy 2-3 koncepcje, spośród których wybieramy tę jedną, która będzie podstawą do przyszłego projektu.

Kiedy koncepcja jest już opracowana i zaakceptowana przystępujemy do przygotowywania projektu właściwego – w przypadku architektury momentem finalnym jest przekazanie Klientowi projektu budowlanego, a w przypadku wnętrz kompletnego projektu aranżacji. Do nas należy pozyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień w urzędach. Inwestorom zapewniamy komfort nieangażowania się w skomplikowane procedury formalne – wszystkim zajmujemy się sami, rozmawiamy z urzędnikami, dbamy o to, żeby projekt dostał pozwolenie na budowę. Staramy się, oczywiście w granicach obowiązującego prawa, osiągnąć cel, który postawił przed nami Klient.
Na życzenie Klienta wykonujemy projekt wykonawczy, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych materiałów, technologii i rozwiązań.

Dbamy o to, by proponowane przez nas rozwiązania były ekonomiczne w trakcie wykonywania robót budowlanych, a także podczas użytkowania zaprojektowanego przez nas obiektu. Duży nacisk kładziemy na energooszczędność.

Natomiast przystępując do aranżacji wnętrz na początku wykonujemy inwentaryzację lokalu, następnie 2-3 koncepcje aranżacji. W projekcie koncepcyjnym za pomocą rysunków płaskich i wizualizacji pokazujemy układ pomieszczeń i wyposażenia oraz charakter wnetrza. Wykonawczy projekt aranżacji wnętrz zawiera: rysunki układu płytek podłogowych i ściennych, sufitów podwieszanych, rozmieszczenia oświetlenia, gniazdek instalacji elektrycznych, rtv, Internet. Dobieramy wszystkie materiały wskazując producentów i sklepy, gdzie można się w nie zaopatrzyć. Projekt wykonawczy aranżacji może też zawierać rysunki szczegółowe nietypowych mebli. Klient otrzymuje od nas także wstępną wycenę. Rozwiązania dobieramy w taki sposób, aby Inwestor był zadowolony, jesteśmy z nim w kontakcie do czasu ukończenia inwestycji.

Wszystkie nasze projekty objęte są nadzorem autorskim.